News EDUXE

cara

 

logo_EDUXE Aktuálne informácie EDUXE pre užívateľov LEGO® Education

cara

a

Ponúkame workshopy pre Vašich žiakov, prezentácie a školenia pre učiteľov presne podľa štandardov a filozofie LEGO® Education Teacher Academy pre všetky podporované produkty LEGO® Education v slovenskom, prípadne v anglickom jazyku.

Lektormi sú pedagógovia, pán Mgr. Pavel Petrovič, PhD a Mgr. Angelika Hanesz, mnohoroční spolupracovníci s Certifikátom Teacher Academy spoločnosti LEGO® Education.

Pre viac informácií nás prosím kontaktujte na eduxe@eduxe.sk

 

 

a Animácia produktov 2024

Možno ste si všimli niektoré pútavé produktové animácie v digitálnej príručke Katalógu LEGO Education 2024 .

Katalóg si môžete prehliadnuť na uvedenom odkaze

 

a

Vedeli ste, že sa žiaci vašej základnej školy môžu učiť fyziku, vedu o Zemi, vesmíre a vedu o živote s LEGO® Education SPIKE™ Essential?
Teraz je k dispozícii 25 nových lekcií v 5 jednotkách zameraných na kľúčové oblasti vedy. Ich cieľom je posilniť zapojenie vašich žiakov do sveta vedy prostredníctvom učenia hrou.


Sada SPIKE Essential obsahuje:
• Viac ako 100 hodín veľmi pútavých lekcií, vrátane 50 hodín nových jednotiek
• 10 jednotiek pre základnú školu, vrátane 5 zameraných na kľúčové oblasti vedy


Lekcie nájdete tu

 

 

a SCHOPNOSŤ HRAVOSTI : Holistický prístup k učeniu sa študentov.
Žijeme vo svete, kde k technologickým pokrokom dochádza takmer na dennej báze. Vďaka holistickému prístupu učenia sa hrou môžu študenti pri učení sa zapojiť obidve mozgové hemisféry a tak rozvíjať rozmanitý súbor schopností.

 

 

a

Aplikácie LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 a LEGO® Education WeDo 2.0 sú k dispozícii v obchodoch s aplikáciami Apple a Google a budú naďalej k dispozícii k stiahnutiu minimálne do augusta 2024. Pred týmto dátumom budeme zdieľať ďalšie informácie týkajúce sa rozšírenia aplikácie.
Radi by sme poďakovali našej komunite za ich cennú spätnú väzbu a chápeme výzvy, ktoré môže priniesť výuková aplikácia v polovici školského roku.
Stojíme za odolnosťou a dlhodobou hodnotou našich produktov a podporujeme pedagógov, ktorí svojim študentom prinášajú praktické skúsenosti s učením.

Viac informácií tu

 

 

a Všetkým základným a stredným školám, ktorých žiaci radi spoznávajú a hľadajú nové výzvy, ponúkame riešenia s LEGO® Education. Využite príležitosť uplatnenia príspevku od nášho Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k Podpore digitálnej transformácie vzdelávania.
Učitelia majú možnosť využiť ponuku školenia od EDUXE Slovensko, ktoré je realizované podľa metodológie spoločnosti LEGO Education Teacher Academy.

 

 

a

#DYK LEGO Group uskutočnila výskum, ktorý zistil, že deti trávia hrou iba 2 % do týždňa, a to aj napriek mnohým výhodám, ktoré to ponúka pre rozvoj detí a ich pripravenosť na budúcnosť.

Skúšajte výuku hrou stiahnutím jednej z našich aktivít Svetového dňa hry a zapojte sa do zábavy 12. októbra!

Vyberte si svoju aktivitu ku Svetovému dňu hrania

 

 

 

 

 

 

 

a

Augustové prekvapenie 

Pri objednávke čohokoľvek z našej ponuky nad 100,- € od nás obdržíte darček.

 

 

a

Teraz k dispozícii: Python API pre aplikáciu SPIKE™!

Zistite viac o aktualizácii a nových funkciách pre programovanie pomocou SPIKE™ Prime v zázname webinára

https://bit.ly/44HsYd4

 

a

Záujem o vzdelávací program a globálnu súťaž FIRSTⓇ
LEGOⓇ League stúpa. 

FIRST LEGO League približuje vedu, technológie, inžinierstvo a matematiku (STEM) deťom
a mládeži vo veku 4 - 16 rokov prostredníctvom zábavného a praktického vzdelávania. Tento
najväčší globálny, na robotiku orientovaný program, vo viac ako 100 krajinách sveta inšpiruje
vyše 650 000 detí experimentovať a rozvíjať svoje kritické myslenie, programátorské
a konštruktérske zručnosti. Je postavený na priateľskej súťaživosti a rešpektovaní základných
hodnôt, ktoré zahŕňajú tímovú prácu, objavovanie, inklúziu, ale i zábavu. Celú správu z FLL Slovensko si môžete prečítať tu 

 

 

 

a Společnost LEGO® Education nově uvedla na trh Doplňkové kity pro robotické i polytechnické stavebnice pro 1. a 2. stupeň ZŠ. Podrobnější informace naleznete v sekci NEWS.

 

 

a Spustenie aplikácie SPIKE 3 – 1. decembra 2022
S radosťou vám oznamujeme, že SPIKE App 3 je spustená v Apple Store obchode a na webe www.legoeducation.com

Zásadné vylepšenia boli vykonané v prostredí aplikácie, aby sa každý študent zapojil do hravého učenia STEAM.

Medzi tieto vylepšenia patria:
1. Rýchlejšie pripojenie k HUBu
2. Vylepšená predikcia pohybu modelu
3. Vylepšený upgrade firmvéru
4. Podpora väčších užívateľských programov
5. Zjednodušené bloky motora a pohybu

Verzia 2 bude podporovaná do júna 2023 a nie je potrebné prechádzať hneď na verziu 3, na ktorú aplikácia po spustení upozorní. Pre verziu 3 je potrebné vykonať upgrade operačného systému na HUBU. POZOR! Pokiaľ dôjde k inštalácii verzie 3 už nie je možné sa vrátiť k verzii 2.

 

 

a Pripravujete sa na novú aplikáciu LEGO® Education SPIKE™ App 3? Okrem nových a vzrušujúcich funkcií je tu niekoľko dôležitých aktualizácií, ktoré by ste si mali naplánovať pred spustením. Sú tu najčastejšie otázky týkajúce sa novej aplikácie pre SPIKE™ Portfolio: https://bit.ly/3TDmllK

 

a Už skoro! Aplikácia LEGO® Education SPIKE™ App 3 bude skoro k dispozícii a je tu niekoľko vecí, ktoré potrebujete vedieť, aby ste sa na ňu pripravili. Aby sme vám pomohli, LEGO® Education usporadúva webinár, ktorý sa bude zaoberať úžasnými novými funkciami, ako sa odlišujú od aktuálnej aplikácie SPIKE a kedy a ako by sa mali aktualizovať.
Pre prihlásenie sa navštívte: https://bit.ly/3EgmmXp

 

a

Ponúkame prezenčné školenie pre učiteľov presne podľa štandardov a filozofie LEGO® Education Teacher Academy pre všetky podporované produkty LEGO® Education v slovenskom, prípadne v anglickom jazyku.

Lektorom je vysokoškolský pedagóg pán Mgr. Pavel Petrovič, PhD, mnohoročný spolupracovník s Certifikátom Teacher Academy spoločnosti LEGO® Education. Absolventi školenia získajú certifikát LEGO® Education.

Počet účastníkov na jednom školení je 6 - 12 osôb a dĺžka školenia je 6 hod. Bližšie informácie na eduxe@eduxe.sk nebo na tel.0905 581 454

 

 

 

 

a Spoločnosť LEGO® Education je nadšená zo spolupráce s Raspberry Pi! Doska Maker, ktorá je k dispozícii v rozširujúcej zostave 45681 SPIKE Prime a Build HAT (Hardware pripojený zhora) rozširuje učenie študentov #STEAM a tiež integruje výpočtové zariadenie s jednou doskou do ich výtvorov SPIKE! Celý článok si prečítate na tomto linku

 

 

a Spoločnosť LEGO® Education predstavuje LEGO® Learning System -  je to celý rad riešení, ktoré bez problémov spolupracujú a poskytují študentom všetkých vekových kategórií pútavé a praktické výukové programy STEAM. Kombinuje štandardne zladené jednotky osnov, kocky LEGO, jednoduchý progres kódovania, inteligentný hardvér a tiež profesionálny vývoj. Vytvára neobmedzené možnosti pre hravé učenie STEAM

 

 

a BILLUND, Dánsko-Spoločnosť LEGO® Education oznámila LEGO® Education SPIKE ™ Essential pre žiakov základných škôl (stupňa 1-5,tried), aby podnietilo nadšenie pre učenie STEAM prostredníctvom hravého riešenia problémov a rozprávania príbehov. SPIKE Essential, ktorý je súčasťou systému LEGO® Learning System, zapája študentov do praktického skúmania konceptov STEAM a zároveň podporuje rozvoj gramotnosti, matematiky a sociálno-emočného vývoja.
a Spoločnosť LEGO® Education predstavuje LEGO® Education Professional Development, osobný vzdelávací program založený na kompetenciách, ktorý inšpiruje a aktívne zapája učiteľa do jednoduchého hravého a praktického učenia STEAM. Vďaka prístupu založenému na výskume, videám v triede a flexibilite na vyžiadanie, umožňuje LEGO Education Professional Development učiteľom vybrať si kurzy, ktoré zodpovedajú ich záujmom a rozvrhom, osvojiť si osvedčené postupy, analyzovať učenie sa študentov a tieto vedomosti priamo aplikovať vo svojich učebniach. Viac informácií nájdete tu

 

 

a Dovoľujume si vám predstavit NOVINKY pre rok 2021 od spoločnosti LEGO® Education. Jedná sa o 4 celkom nové, inovatívne, kreatívne, úžasné stavebnice pre deti mladšieho a staršieho školského veku. Viac informácií o jednotlivých stavebniciach nájdete v záložke NEWS.

 

a
Radi by sme vás upozornili, že spoločnosť LEGO® Education niektoré produkty už nebude v svojom výrobnom programe ponúkať (sú označené v našej ponuke ako Výpredaj stavebníc, záložka AKCIE ). Potešujúca informácia je, že v rámci inovácie spoločnosť LEGO Education vyvinula nové produkty, nájdete ich v záložke NEWS.
a Ponúkame školenie pre učiteľov presne podľa štandardov a filozofie LEGO Education Teacher Academy pre všetky podporované produkty LEGO Education v slovenskom, prípadne v anglickom jazyku.Lektorom je vysokoškolský pedagóg pán Mgr. Pavel Petrovič, PhD, mnohoročný spolupracovník s Certifikátom Teacher Academy spoločnosti LEGO Education. Absolventi školenia získajú certifikát LEGO Education.
Témy školení nájdete v tomto LEGO Education katalógu
Počet účastníkov na jednom školení je 6 - 12 osôb a dĺžka školenia je 6 hod. Bližšie informácie na eduxe@eduxe.sk nebo na tel.0905 581 454

Odkazy

a a a a
a a a a
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie