Súťaže podporované EDUXE Slovensko, s.r.o.

cara

 

logo_EDUXE Súťaže so súpravami LEGO® Education, podporované spoločnosťou EDUXE Slovensko, s.r.o.

cara

 

EDUXE podporuje iba súťaže s výukovými súpravami LEGO® Education, poriadané na Slovensku. Na vybraných súťažiach sa podieľa ako partner, spoluorganizátor alebo podporovateľ.
Registrované súťažné tímy môžu využít akčnú ponuku pre zabezpečenie súťažného setu za výhodnú cenu. V danom roku sa ponuka vzťahuje výhradne na už zaregistrovaný tím a nákup jedného súťažného setu. Ponuku nájdete «tu».

 

Podporované súťaže:

FIRST® LEGO® League

logo_FLL

Roboticky a prírodovedne orientovaná celosvetová postupová súťaž (For Inspiration and Recognition of Science and Technology - FIRST).
Súťaž vznikla v roku 1998 v USA s cieľom zaujať tínedžerov, sprístupniť a zatraktivniť im svet vedy a techniky, umožniť radosť z poznávania pri riešení problémov, konštrukcií a programovaní..
Cieľovou skupinou sú tímy žiakov základných a stredných škôl vo veku od 10 do 16 rokov. Súťaženie ich motivuje k záujmu o technické odbory, vedu a výskum.
Organizátorom regonálnych kôl súťaže na Slovensku je Občanske združenie FLL Slovensko v spolupráci s FMFI UK v Bratislave. Sedem republikových kôl sa koná v šiestich slovenských mestách. 
Bližšie informácie získate na stránkach aktuálneho koordinátora FIRST LEGO League na Slovensku

 

Robotcká liga

Robotická Liga

Robotická Liga je tvorvá korešpondenčná súťaž prebiehajúca v druhom polroku určená pre tímy detí vo veku 9-16 rokov. V 8 kolách súťažiaci na krúžkoch riešia rôzne zaujímavé tvorivé úlohy. Pripravuje ju Fakulta matematiky fyziky a informatiky UK v Bratislave v spolupráci so združením Robotika.SK. Viac informácií: Robotická Liga.

 

RoboRave

RoboRave

RoboRAVE International je najväčšia robotická súťaž organizovaná od roku 2001
v štáte Nové Mexiko, USA pre žiakov vo veku od 9 do 19 rokov. Na Slovensku túto súťaž organizuje združeniie Amavet. Viac iinformácií: RoboRave

 

RoboCup Junior

RoboCup Junior

RoboCup je najväčšia robotická súťaž na svete. Kategórie Junior - sú dorastenecké kategórie RoboCupu, súťaží sa v kategóriách Futbal, Záchranár, Tanec, CoSpace. Na slovenských majstrovstvách v RoboCupe býva aj tvorivá kategória Konštrukcia, ktorá je vhodná pre všetky školy a robotické krúžky a nevyžaduje žiadnu mimoriadnu prípravu. RoboCup Junior na Slovensku organizuje Slovenská spoločnosť elektronikov, od roku 2017 ho zastrešuje IT Akadémia. Viac informácií: Slovenská spoločnosť elektronikov a Robotika.SK

 

Robotický Battle na Alejovej - RBA

RBA

RBA (Robotický Battle na Alejovej) je súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem o robotiku. Cieľom súťaže je popularizácia robotiky a informatiky na školách.

Zúčastniť sa môžu žiaci základných a stredných škôl. Súťaž sa skladá z 3 kategórií:

Vlastný model
Robotická výzva
Racing

Viac informácií: Robotický Battle

 

Trenčiansky robotický deň

Trenčiansky robotický deň

Trenčiansky robotický deň je medzinárodná súťažná prehliadka robotov (robotická súťaž), ktorú organizuje Stredná odborná škola, Pod Sokolicami 14, Trenčín v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom a mestom Trenčín pod osobnými záštitami predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a primátora mesta Trenčín. Spoluvyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Cieľom robotickej súťaže je popularizovať vedu a techniku medzi mladými ľuďmi trenčianskeho regiónu. Viac informácií: Trenčiansky robotický deň

 

LEGObot

LEGOBot

Stredná priemyselná škola elektrotechnická Prešov (SPŠE) organizuje súťaž LEGObot pre 2 - členné tímy zložené zo žiakov 7., 8. alebo 9. ročníka základných škôl.

Jej hlavným poslaním je vzbudzovať hlbší záujem o IT, programovanie, mechatroniku a robotiku, motivovať k ďalšiemu vzdelávaniu, umožniť súťažnou formou porovnávať svoje vedomosti a zručnosti s rovesníkmi z iných škôl, prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov, poskytovať učiteľom materiály vhodné na zatraktívnenie a skvalitnenie výučby.

Viac informácií: LEGObot

 

Istrobot

Istrobot


Istrobot je kultová robotická súťaž pripravovaná združením Robotika.SK a Fakultou elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave.

Viac nformácií: Istrobot

 

Robotiáda

Robotiáda

Robotiáda vznikla v roku 2013 ako súčasť projektu "Od studenta k vědci", na podporu technického vzdelania v Juhomoravskom kraji.
Organizátorom súťaže je Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM) v Brne.
Robotiáda je mezinárodná súťaž pre dievčatá a chlapcov vo veku od 6 - 19 rokov zo základných a stredných škôl.
Súťažnými disciplínami sú: Čára • Sprint • Dálkový medvěd • Autonomní medvěd • Freestyle • Freestyle - WeDo
Viiac informácií: Robotiáda

 

Pražský robotický deň

Robotický deň


Robotický den je dvojdňová akcia, ktorú pripravuje Matematicko-fyzikálna fakulta Univerzity Karlovy v Prahe s medzinárodnou účasťou zamerená na prezentáciu a propagáciu robotiky, napríklad:

Súťaže robotov pripravených účastníkmi akcie
Ukážky robotických výtvorov
Prezentácie projektov študentov všetkých typov škôl (základných, stredných, vysokých).

Viac nformácií: Robotický den

Odkazy

a a a a
a a a a
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie